সাহিত্য প্ৰতিযোগিতাৰ ফলাফল, ২০১৬


পূৰ্বে প্ৰস্তুত সাহিত্য প্ৰতিযোগিতা


১. একক কবিতা
প্ৰথম : সমুজ্জ্বল শইকীয়া (অসমীয়া)
দ্বিতীয় : ভাস্কৰ ভূঞা (অসমীয়া)
তৃতীয় : ভাস্বতী বৰুৱা (শিক্ষাতত্ত্ব)
৩. চুটিগল্প
প্ৰথম : প্ৰাণকৃষ্ণ বৰগোহাঞি (পদাৰ্থ বিজ্ঞান)
দ্বিতীয় : সমুজ্জ্বল শইকীয়া (অসমীয়া)
তৃতীয় : ভাস্বতী বৰুৱা (শিক্ষাতত্ত্ব)
৪. উপন্যাসিকা
প্ৰথম : ভাস্বতী বৰুৱা (শিক্ষাতত্ত্ব)
দ্বিতীয় : সমুজ্জ্বল শইকীয়া (অসমীয়া)
তৃতীয় : জ্যোতিমালা বৰা (ৰসায়ন)
৫. লিমাৰিক
প্ৰথম : ভাস্বতী বৰুৱা (শিক্ষাতত্ত্ব)
দ্বিতীয় : ৰাজা দত্ত (ৰাজনীতি বিজ্ঞান)
তৃতীয় : নৱনীতা বৰুৱা (ৰাজনীতি বিজ্ঞান)
৬. একাংকিকা নাটক
প্ৰথম : ভাস্কৰ ভূঞা (অসমীয়া)
দ্বিতীয় : সমুজ্জ্বল শইকীয়া (অসমীয়া)
তৃতীয় : জ্যোতিমালা বৰা (ৰসায়ন)
৭. ৰস ৰচনা বা ব্যঙ্গ ৰচনা
প্ৰথম : ভাস্বতী বৰুৱা (শিক্ষাতত্ত্ব)
দ্বিতীয় : জ্যোতিমালা বৰা (ৰসায়ন)
তৃতীয় : মাধুৰীমা শৰ্মা (উদ্ভিদ বিজ্ঞান)
৮. প্ৰবন্ধ
প্ৰথম : পূজাশ্ৰী বৰগোহাঁই (ভূগোল)
দ্বিতীয় : মাধুৰীমা শৰ্মা (উদ্ভিদ বিজ্ঞান)
তৃতীয় : নৱনীতা বৰুৱা (ৰাজনীতি বিজ্ঞান), ত্ৰিদীপ বৰুৱা (উদ্ভিদ বিজ্ঞান)
৯. কবিতা সমালোচনা (আবৃত্তিৰ বাবে দিয়া কবিতাৰ সমালোচনা)
প্ৰথম : সমুজ্জ্বল শইকীয়া (অসমীয়া)
দ্বিতীয় : জ্যোতিমালা বৰা (ৰসায়ন)
তৃতীয় : মুনীন কুমাৰ গগৈ (পৰিসংখ্যা)
১০. গ্ৰন্থ সমালোচনা
প্ৰথম : ভাস্বতী বৰুৱা (শিক্ষাতত্ত্ব)
দ্বিতীয় : পুৰন্দ গগৈ (অসমীয়া)
তৃতীয় : ৰূপম হাজৰিকা (ৰাজনীতি বিজ্ঞান), সৌৰভজ্যোতি দত্ত (পদাৰ্থ বিজ্ঞান)
১১. চলচ্চিত্ৰ সমালোচনা
প্ৰথম : সমুজ্জ্বল শইকীয়া (অসমীয়া বিভাগ)
দ্বিতীয় : জেচমিন বেজবৰুৱা (ৰসায়ন)
তৃতীয় : ভাস্বতী বৰুৱা (শিক্ষাতত্ত্ব বিভাগ), নীলাক্ষি বৰগোহাঁই (অসমীয়া)



পূৰ্বে প্ৰস্তুত সুকুমাৰ কলা প্ৰতিযোগিতা


১২. পষ্টাৰ প্ৰস্তুত poster making (topic- North Lakhimpur College)
প্ৰথম : মুনমী শইকীয়া (শিক্ষাতত্ত্ব বিভাগ)
দ্বিতীয় : ৰিপু চেতিয়া (অসমীয়া)
তৃতীয় : নীলমণি চাংমাই (অৰ্থনীতি)
১৩. স্থিৰ চিত্ৰ : মাধ্যম - তৈল ৰং (Still life : Medium - Oil Paint)
প্ৰথম : বিজু হাজং (নৃ-তত্ত্ব)
দ্বিতীয় : মুনমী শইকীয়া (শিক্ষাতত্ত্ব)
তৃতীয় : যিচু পগাগ (ৰসায়ন)
১৪. লেণ্ডস্কেপ : (Landscape)
প্ৰথম : নীলমণি চাংমাই (অৰ্থনীতি)
দ্বিতীয় : নৱনীতা বৰুৱা (ৰাজনীতি বিজ্ঞান)
তৃতীয় : ৰূপশ্ৰী হাজৰিকা (ভূগোল)
১৫. প্ৰতিকৃতি : মাধ্যম - মুকলি (Portrait)
প্ৰথম : ধ্যানজ্যোতি গগৈ (ইংৰাজী)
দ্বিতীয় : বিজু হাজং (নৃ-তত্ত্ব)
তৃতীয় : নীলমণি চাংমাই (অৰ্থনীতি)
১৬. আত্ম-প্ৰতিকৃতি : মাধ্যম - পেঞ্চিল (Self-Portrait : Medium - Pencil)
প্ৰথম : ধ্যানজ্যোতি গগৈ (ইংৰাজী)
দ্বিতীয় : যিচু পগাগ (ৰসায়ন)
তৃতীয় : বিশ্বজিৎ বৰা (অৰ্থনীতি)
১৭. ইনষ্ট’লেশ্বন installation ( topic own choice)
প্ৰথম : যিচু পগাগ (ৰসায়ন)
দ্বিতীয় : দাদু দত্ত (অৰ্থনীতি)
তৃতীয় : নৱনীতা বৰুৱা (ৰাজনীতি বিজ্ঞান)
১৮. ক’লাজ (বিষয়বস্তু স্ব-নিৰ্বাচিত)
প্ৰথম : যিচু পগাগ (ৰসায়ন)
দ্বিতীয় : ৰূপশ্ৰী হাজৰিকা (ভূগোল)
তৃতীয় : মুনমী শইকীয়া (শিক্ষাতত্ত্ব)
১৯.কাৰ্টুন (বিষয় - স্বছ ভাৰত)
প্ৰথম : উত্তম বৰা (অসমীয়া)
দ্বিতীয় : যিচু পগাগ (ৰসায়ন)
তৃতীয় : ৰিপু চেতিয়া (অসমীয়া)
২০. ক্লে মডেলিং Clay modeling (topic- own choice)
প্ৰথম : ৰিপু চেতিয়া (অসমীয়া)
দ্বিতীয় : যিচু পগাগ (ৰসায়ন)
তৃতীয় : বিজু হাজং (নৃ-তত্ত্ব)



তৎকালীন সাহিত্য প্ৰতিযোগিতা


২১. একক কবিতা
প্ৰথম : জ্যোতিমালা বৰা (ৰসায়ন)
দ্বিতীয় : নয়নতৰা ভূঞা (অসমীয়া)
তৃতীয় : বিকিৰণ ফুকন (ৰাজনীতি বিজ্ঞান)
২২. চুটিগল্প
প্ৰথম : জ্যোতিমালা বৰা (ৰসায়ন)
দ্বিতীয় : গৌতম হাজৰিকা (ইংৰাজী)
তৃতীয় : নয়নতৰা ভূঞা (অসমীয়া), চায়া শইকীয়া (ৰসায়ন)
২৩. প্ৰবন্ধ
প্ৰথম : নয়নতৰা ভূঞা (অসমীয়া)
দ্বিতীয় : জ্যোতিমালা বৰা (ৰসায়ন)
তৃতীয় : গৌতম হাজৰিকা (ইংৰাজী), ৰুবী বৰা (অসমীয়া)



তৎকালীন সুকুমাৰ কলা প্ৰতিযোগিতা


২৪. পেঞ্চিল স্কেচ্ছ
প্ৰথম : নৱনীতা বৰুৱা (ৰাজনীতি বিজ্ঞান)
দ্বিতীয় : বিজু হাজং (নৃ-তত্ত্ব)
তৃতীয় : বেদাংগ কাকতী (পদাৰ্থ বিজ্ঞান)
২৫. পানী ৰং ৱাটাৰ কালাৰ
প্ৰথম : পৰী কাকতী (কম্পিউটাৰ বিজ্ঞান)
দ্বিতীয় : নীলমণি চাংমাই (অৰ্থনীতি)
তৃতীয় : মুন্মী শইকীয়া (শিক্ষাতত্ত্ব)
২৬. ফটোগ্ৰাফী
প্ৰথম : উত্তম বৰা (অসমীয়া), ৰণদ্বীপ দত্ত (গণিত)
দ্বিতীয় : ৰূপাংকৰ তামুলী ফুকন (ভূগোল)
তৃতীয় : জিতুল বৰুৱা (পদাৰ্থ বিজ্ঞান)



কবিতা আবৃত্তি প্ৰতিযোগিতা


২৭. অসমীয়া
প্ৰথম : পূজাশ্ৰী বৰগোহাঞি (ভূগোল)
দ্বিতীয় : দাদু দত্ত (অৰ্থনীতি)
তৃতীয় : মুকুন্দ উপাধ্যায় (ৰাজনীতি বিজ্ঞান), ৰূপজ্যোতি শইকীয়া (উঃ মাঃ প্ৰথম বৰ্ষ)


২৮. ইংৰাজী
প্ৰথম : বেদান্ত হাজৰিকা (ৰাজনীতি বিজ্ঞান)
দ্বিতীয় : ভাস্কৰ হাজৰিকা (ৰাজনীতি বিজ্ঞান)
তৃতীয় : বিজিত লাহন (উঃ মাঃ দ্বিতীয় বৰ্ষ)
২৯. হিন্দী
প্ৰথম : মুকুন্দ উপাধ্যায় (ৰাজনীতি বিজ্ঞান)
দ্বিতীয় : ভাস্কৰ হাজৰিকা (ৰাজনীতি বিজ্ঞান)
তৃতীয় : বেদান্ত হাজৰিকা (ৰাজনীতি বিজ্ঞান)



প্ৰাচীৰ পত্ৰিকা


৩০. শ্ৰেষ্ঠ প্ৰাচীৰ পত্ৰিকা
প্ৰথম : (ক) পদাৰ্থ বিজ্ঞান, (খ) নৃ-তত্ত্ব
দ্বিতীয় : (ক) ইনফিনিটি, (খ) ৰসায়ন
তৃতীয় : (ক) অসমীয়া, (খ) উদ্ভিদ বিজ্ঞান, (গ) কম্পিউটাৰ বিজ্ঞান
৩১. শ্ৰেষ্ঠ সাহিত্য প্ৰতিযোগী : ভাস্বতী বৰুৱা
৩২. শ্ৰেষ্ঠ সুকুমাৰ কলা প্ৰতিযোগী : যিচু পগাগ